تمرین شماره 6و7 برنامه نویسی(کدنویسی)

تذکرات در رابطه با تمرین کدنویسی درس برنامه نویسی : (لازم به ذکر است تمرین شماره6 در ویدئوهای آفلاین اعلام شده است)

 1. هرگونه عدم رعایت تذکرات و عدم اجرای کد به نمره صفر منجر خواهد شد.
 2. این تمرین بصورت گروهی اجرا و تحویل خواهند شد. به هر تیم یک سوال اختصاص داده شده است که لازم است در یک فایل نوت پد (note pad) تحویل نماینده محترم گردد. نام فایل دقیقا شماره تیم تان باشد مثلا06
 3. سوالات با توجه به شماره تیم (گروه داخل کلاس) به شما تخصیص داده شده است. پس توصیه می کنم دقت فرمایید.
 4. حتما در ابتدای هر کد بصورت کامنت شماره تیم و شماره سوالی که مربوط به شماست ذکر گردد.
 5. بدلیل مشکلات احتمالی در تصحیح کدها ، حتما باید کد را در محیط ++DEVC  نوشته و کامپایل و اجرا نمایید. هیچ کامپایلر دیگری مورد قبول نیست. کدهای شما فقط با این کامپایلر تست خواهد شد.
 6. کدخود را حداکثر تا ساعت 18:59 دقیقه روز 10اردیبهشت (شنبه) در قالب فایل نوت پد تحویل نماینده محترم کلاس نمایید. ایشان نیز به محض اتمام زمان، کدها را یکجا برای اینجانب ایمیل نمایند.
 7. تاکید می گردد بهیچوجه زمان تحویل تمدید نخواهد شد.
 8. احتمالا تحویل حضوری نیز برای کدها در نظر گرفته خواهد شد که متعاقبا اعلام می شود . تک تک عزیزان در گروه ها لازم است در رابطه با کدهای خود پاسخگو باشند.  
 9. کدها بایدخوانا و در عین حال بهینه و با استفاده از قابلیت هایی که تا بحال در این ترم و این درس فراگرفته اید نوشته شود.
 10. باتوجه به اینکه امکان تشابه درسوالات برخی عزیزان هست، در صورتی که در کدهای تحویلی توسط تیم های مختلف، مشابهت بیش ازحد وجود داشته باشند، نمره به هیچ کدام از پاسخ ها تعلق نمی گیرد. توصیه می کنم از اینترنت هم استفاده نکنید چرا که احتمال مشابهت با دیگران که از اینترنت استفاده کرده اند زیاد است. پس در این رابطه هیچگونه مشورتی جایز نیست بلکه الیوم حرام بوده و فی حکم محاربه با امام زمان (عج) می باشد .
 11. باید الگوریتم درنظرگرفته شده بهینه و کدها نیز خوانا و در عین حال بهینه نوشته شود.
 12. کد باید کاربرپسند نوشته شده و دارای پیام ها و راهنمایی های مناسب (البته در صورت لزوم) به کاربر باشد.
 13. در صورتی که کاربر علاقه مند به اجرای مجدد برنامه بود ، مجددا برنامه اجرا شود. در غیر اینصورت برنامه خاتمه داده شود. این امر باید با سوال از کاربر و درخواست درج بله یا خیر (Y/N) انجام گیرد.

سوالات تمرین 7

سوال شماره1 مربوط به تیم های شماره 1و2و3و4و : برنامه ای بنویسید که عددصحیح مثبتی را بگیرد و زوج وفرد بودن آنرا به کاربر اطلاع دهد.

سوال شماره2 مربوط به تیم های شماره 5تا زیر10 : برنامه ای بنویسید که شماره ماه شمسی را گرفته و نام ماه را نمایش دهد.

سوال شماره3 مربوط به تیم های شماره 10 تا زیر15: برنامه ای بنوسیدی که تمام اعدادمثبت بزرگتر از 10 و زیر 110 که مضرب 3 بوده وبه 4 بخش پذیرنیستند را چاپ کند.

سوال شماره4مربوط به تیم های شماره 15 و بالاتر : برنامه ای بنویسید که تمام اعداد دورقمی زوج را چاپ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial